Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama, Ev Dekorasyon Fikirleri

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama; büyük küçük bir çok insanın severek yaptığı ve en çok keyif aldığı şeylerden birisi de dekorasyon yapmaktır. Salondan yatak odasına, mutfaktan  balkona evde yaşadığımız, yaşamaktan keyif aldığımız kişisel ve özel alanlarımızın tamamını güzelleştirme ve farklılaştırma amacı ile dekore etme sürecine giriyoruz.

Dekore etme işi bu kadar keyifli ve son dönemlerde artmışken bu yazımızda sizler için banyo dekore etmeyi, farklılaştırmayı, dekore ederken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi bir çok konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama, Ev Dekorasyon Fikirleri

Evimizin en önemli ve dekore ederken özellikle dikkat etmemiz gereken alanlarından birisi de banyolardır. Banyolar yapısı gereği ıslak zemin diye tabir ettiğimiz alanlardır. Sık kullanılmasından ve sürekli su akışı olmasından dolayı su, nem ve buharın oldukça fazla olması, banyoyu dekore etme sürecini biraz zorlaştırıyor.

Özellikle araştırmadan ve kafaya göre değiştirilen dekorasyonda kısa vadede sorunlar çıkıp, rutubet, döküntü, koku gibi olumsuz deformasyonlar kendini gösterebiliyor.

Banyo Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir!

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama, Ev Dekorasyon Fikirleri

Peki banyo dekore etmek bu kadar önemli ise herhangi bir dekore etme işleminde nelere dikkat etmeliyiz gelin bunları inceleyelim;

 • Öncelikle banyoda tamirat veya tadilat yapmayı düşünüyorsanız, bir şeyler eklenip çıkartılacaksa mutlaka  öncesinde kapsamlı bir araştırma yapılmalıdır.
 • Bu araştırma sürecinde izlenecek yol haritası belirlenmeli, piyasa araştırması yapılmalı ve dekorasyon sürecini kimin yürüteceği, bu  tadilat işlemini kime teslim edeceğinizi çok iyi araştırmanız gerekiyor.
 • Dekorasyon yaparken kullanılacak araç, gereç ve malzemeler iyi araştırmalı kısa vadede bozulup deforme olacak malzemeler kesinlikle tercih edilmemelidir.
 • Özellikle banyo ıslak zemin kategorisine girdiği için aldığınız malzemelerin suya ve neme dayanıklı olması kullanım ömrü açısından oldukça önemlidir.
Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama, Ev Dekorasyon Fikirleri
 • Banyonuz küçükse eğer birkaç dekorasyon hilesini gözden kaçırmamak gerekir.
 • Örneğin kullanacağınız vitrifiye eşyaları yuvarlak hatlarda alırsanız banyonuzda daha az yer kaplayacağından mekanı oldukça geniş ve ferah gösterecektir.
 • Tavanda ise normal boyama yerine son zamanlarda çok fazla tercih edilen alüminyum asma tavanları tercih ederseniz koku ve nem sorununun önüne geçmiş olursunuz.
 • Duvarlarda ve yerlerde açık renk fayans ve suya dayanıklı parke tercih etmeniz, açık rengin verdiği  ferahlığı gözünüzde genişliğe dönüştürerek banyonuz size daha geniş gelecektir.

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama; Kaplama Nasıl Yapılmalı!

Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama, Ev Dekorasyon Fikirleri

Banyonuzu dekore etme sürecine girdiniz ve banyo fayanslarını değiştirmek istiyorsanız bu iş sizin gözünüzü korkutmasın. Çünkü artık gelişen malzeme seçeneği ve zenginliği ile banyo fayanslarını kırıp dökmeden de değişim sağlayabileceksiniz.

 • Piyasada bulunan yapışkanlı folyoların artık banyo için olanları da mevcuttur.
 • Fayans görünümünde birden fazla çeşidi ile yapı marketlerde rahatça bulabileceğiniz banyo için yapışkanlı folyo ile banyonuzun görünümünü kolayca değiştirebilirsiniz.
 • Öncelikle banyonuzun ölçüsünü alarak ne kadar folyo alacağınızı belirlemeniz gerekmektedir.
 • Bu süreçte yetmeyen folyolar ile işimizin ortasında folyosuz kalmak  istemeyiz.
 • Tüm çeşitleri ve seçenekleri inceleyerek banyonuz için en uygun folyoyu seçmelisiniz.
 • Koyu renkleri geniş banyolarda rahatça kullanabilecekken küçük banyolarınız için koyu renkler daha basık duracağından banyonuz olduğundan daha küçük görünebilir.
 • Bu sebeple küçük banyolar için açık renkli folyoları tercih etmeniz çok daha güzel bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.
 • İşlemi yapacağınız yerin önceden temizlenmiş ve kurulanmış olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Alacağınız folyonun neme ve suya dayanıklı olduğundan emin olun.
 • Kaplama işlemi yaparken altta hava kabarcığı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Hava kabarcığı çok kötü bir görünüme sahip olacağından banyonuzun böyle görünmesini istemezsiniz.

Aşağıda ise sizler için seçtiğimiz Yapışkanlı Folyo İle Banyo Fayans Kaplama örneklerini inceleyebilir banyo dekorasyonunuz için siz de harika fikirler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir