Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı, Ev Dekorasyon Fikirleri

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı; Geçmişten günümüze bir gelenek olarak süregelen örgü örmek son zamanlarda daha fazla rağbet görerek değer kazanıyor. Gerek can sıkıntısından gerekse hazırlık olarak yapılan bu örme işleminde bir çok kadının pratik zekası ve ayrıntılı düşünme becerisi ile daha farklı modeller çıkmaktadır.

Bu farklı modelleri kendilerine ve ya hediye olarak yapan kadınların yanı sıra satmak için de üreten kadınlar oldukça fazladır. Çalışan ve örme işleminden çok fazla hoşlanmayan annelerin imdadına koşan üreten kadınlar piyasada çok beğenilen modelleri ile kendilerine rahatça Pazar bulabiliyorlar.

Bu yazımızda özellikle annelerin her dönem ihtiyaç duydukları bebek battaniyesi modellerini inceleyeceğiz. Birden fazla çeşitte ve tarzda farklı araç ve gereçle örülen bebek battaniyelerini biz Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı başlığı altında göreceğiz.

Bir çok kişi şiş ile örgü örmeyi çok sevse de bazı insanlara tığ ile örgü örmek çok daha kolay gelmektedir. Aşağıda size anlatacağımız birkaç model ile sizde kendiniz veya bebeiniz için birbirinden güzel battaniyeler örebilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı; En Kolay Battaniye Örneği

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı, Ev Dekorasyon Fikirleri

Size anlatacağımız bu örnek hem oldukça kolay ve hızlı ilerleyen hem de üzerine yapacağınız farklı model ve objelerle ağır bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Öncelikle sihirli halka içerisine aralarına üçer zincir çekerek üç tane yan yana ikili trabzan yapıyoruz. Bu işlemi tüm sıralarda da devam ettiriyoruz

Köşe olan yerlerin deliklerine iki adet üçer taneden yan yana iki adet kili trabzan ve aralarına üç adet zincir çekiyoruz.

Kenar kısımlarda ise üçer adetten ikili trabzan ve aralara bir adet zincir çekerek ilerliyoruz.

Bu işlemi battaniyemiz göz kararı istenilen ölçüye kadar yaparak devam ediyoruz. Üzerine yapacağımız konsepte göre bitirmeden önce araya farklı renk atıp devam ediyoruz.

Sonra üstüne tekrar sık kullandığımız renkle iki sıra devam ediyoruz.

En son kenar temizlemeye yarayan kenar süsleme veya kenar suyu dediğimiz konsept rengimizle kenar geçip battaniyeyi bitiriyoruz.

Sonrasında üzeri için; kalp, yıldız, gökkuşağı, araba, balık vb gibi objeler örerek dikiyoruz  ve battaniyemizi tamalıyoruz.

Kalpli Bebek Battaniyesi

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı, Ev Dekorasyon Fikirleri

Diğer adına pıtırcıklı bebek battaniyesi  de denilen bu modelde üç renk ip kullanılmıştır. 8*8 olarak toplamda 64 motiften oluşan bu model strandart düz ikili trabzan modeli ile yapılır.

Aralarda hiç boşluk bırakılmadan kare trabzan motif örülür. Bazı motiflere ise pıtırcıklardan kalp deseni verilir. Bu desenler sizin hayal gücünüze göre kalp, kelebek, sayı gibi motiflerden de oluşabilir.

Sade ve pıtırcıklı motifleri dilediğiniz tasarımda yerleştirerek dikip battaniyeyi tamamlayabilirsiniz.

En kenar kısmı ise sık iğne şeklinde gidip araya pıtırcık atarak temizleyebilir ve hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı, Ev Dekorasyon Fikirleri

Özellikle bebeğiniz için bu modelleri yapacaksanız pıtırcık kısımların çocuğunuza temas edip acıtmayacak şekilde yaparsanız bebeğinizin canı acımadan battaniyeyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Seçeceğiniz ip mutlaka yumuşak formda bebek ipi olmalıdır. Özellikle kış aylarında hem daha kalın hem de yakmayacak şekilde olmasını isterseniz iç kısma pazen kumaş dikerek kışlık battaniye olarak da kullanabilirsiniz.

Bu örnek ile atkı, yelek, hırka gibi modeller oluşturabilir gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Aşağıda ise sizler için seçtiğimiz Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı fotoğraf galerimizden dilediğiniz modeli seçip keyifle örebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir