Mutfak Erzak Dolabı Modelleri

Mutfak Erzak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Erzak Dolabı Modelleri; Şüphesiz ki evlerimizi dekore ederken en çok zorlayan, uzun süren ve ayrıntısı olan yer mutfaklarımızdır. Ailece veya arkadaşlarımızla en çok zaman geçirdiğimiz alan olması sebebiyle mutfak dekore ederken dikkat edilmesi gereken birden çok konu vardır.

 Mutfak dolaplarından beyaz eşyalara, erzak saklama bölümlerinden pişirme, yeme içme araç – gereçlerine kadar bir çok gözden geçirilmesi gereken detaylar mevcuttur. Büyük mutfakları dekore ederken her ne kadar keyif alsak da bir çok kişini mutfağı sandığımızdan çok daha küçüktür.

Bu sebeple küçük mutfaklardan sıkılıp yenileme ihtiyacı duyacağımız zaman dikkat etmemiz gereke ilk durum mutfağımızın olduğundan çok daha fazla büyük, geniş ve ferah görünmesini sağlamaktır.

Küçük mutfak dekore ederken zorlandığımız bir diğer konu ise yardımcı araç gereç ve erzak stoğumuzu koyacak uygun bir yer bulunamamasıdır.

Bu yazımızda mutfağımızda depolama alanı olarak nereye koyacağımızı bilemediğimiz, basit görünen fakat bir çok kadın için son derece önemli olan Mutfak Erzak Dolabı Modelleri’nden söz edeceğiz.

Bir çok büyük veya küçük görünen mutfaklarda hazır bir şekilde dolapların modeline uygun erzak saklama alanları mevcut iken. Bir ok mutfakta da böyle bir alan bulunması söz konusu değildir. Bu gibi durumlarda evdeki bireyler çareyi sonradan alınan erzak dolaplarında bulurlar.

Evleri yeterince büyük olup ayrı bir kiler veya erzak saklama alanı olan insanlar kesinlikle çok şanslıdır. Fakat evi ve mutfağı küçük olan insanlar için en kullanışlı ve kurtarıcı eşya türü sonradan alınan erzak dolaplarıdır.

Mutfak Erzak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Erzak Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 • Ekstradan erzak dolabı alacak veya yaptıracak olan kişiler öncelikli adım olarak mutfağın büyüklüğünü, dekorasyonunu ve dolabı koyacağı alanın ne kadar olduğunu göz önünde bulundurmalıdır.
 • Ardından araştırma yapılacak birkaç site, gidip görülecek birkaç mağaza gezdikten sonra uygun olanı seçmeli veya bir kağıda basit çizgilerle resmederek dolabı yaptıracağı kişilere ayrıntılı bir şekilde anlatmalıdır.
 • Tercih edilen dolap, uyum sağlaması açısından mutlaka mutfak dolaplarının rengine uygun olmalıdır.
 • Seçtiğiniz dolapta birden fazla kat, raf, çekmece gibi ayrı erzak ürünlerini rahatça sınıflandıracağınız alan bulunmalıdır.
 • Erzak dolabı; içindeki ürünlerin kelebeklenip kurtlanmaması için güneşe direk maruz bırakılmamalı kuru ve gölge olan bir yerde muhafaza edilmelidir.
 • Dolap koku yapmaması için silinip temizlendikten sonra iyice kurutulmalı, mümkün mertebe ıslak bırakılmamalıdır.
Mutfak Erzak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Erzak Dolabı Modelleri; Dolap Nasıl Düzenlenmeli?

 • Alınan erzak dolabı; tavsiye edilen tüketim tarihinin uzun olduğu gıdaları saklayacağı için, hem hijyen hem de bulunduğunuz ilin hava koşullarına uyum sağlayacak tarzda olmalıdır.
 • Saklanacak olan gıdalar doğru bir şekilde istif edilmelidir.
 • Erzak dolabının birden fazla rafı olmalıdır.
 • Tarihi uzun süre olan bakliyatlar bir kısma, patates, soğan gibi sebzeler başka bir alana konulmalıdır.
 • Kısa süre içerisinde tüketilmesi gereken gıdalar daha göz önüne konulurken, uzun ömürlü olan gıdaların arka kısımlarda kalasında bir sakınca yoktur.
 • Erzak dolabında çekmece bölümüne ekmek koymayı planlıyorsanız, ekmeklerinizin kısa sürede kurumaması için mutlaka daha titiz davranmalısınız.

Aşağıda sizin için seçtiğimiz birden fazla mutfak erzak dolabı modelleri galerisini inceleyebilir. Kendi erzak dolabınız için fikirler oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir