Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı, Ev Dekorasyon Fikirleri

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı; şüphesiz ki çocuklar ve bebekler için yaptığımız her şey heyecan vericidir. Onlarla oyun oynamak, onlar için dekorasyon yapmak veya onlar için bir şeyler üretmek çok eğlencelidir.

Bu tatlı heyecanlardan bir tanesi de yakında aranıza katılacak olan minik erkeğiniz için hazırlıklar yapmaktır. Onun için eşyalar almak, örmek onları temizleyip ütüleyip kaldırmak insana farklı bir keyif verir.

Size sunacağımız bu yazımızda da Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı örneklerle bu bekleme sürecinde en güzel modellerle bebeğinize yelekler örebilmeniz için yardımcı olacağız.

Piyasada ve internette özellikle kız bebekler için  birbirinden farklı ve değişik örnekler, modeller bulabiliyorken bu seçenek çokluğu erkek bebekler için söz konusu değildir. Zorlandığınız bu alanda sizler için birkaç bebek yeleği modeli anlatıp örgü serüveninize başlamanıza yardımcı olacağız.

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı; Üç Renkli Bebek Yeleği!

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı, Ev Dekorasyon Fikirleri

Örmeye yeni başladıysanız ve çok fazla örgü tekniği bilmiyorsanız bu modelimiz tam size göre. Çok fazla ayrıntı ve teknik bilgi gerektirmeyen bu modeli genç, yaşlı, kadın, erkek herkes rahatça yapabilir.

Kız veya erkekler için ortak olarak kullanılabilen bu model için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Fakat aldığınız ipin mutlaka bebek ipi olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeklerin büyüklerden farklı olan ten hassasiyetleri için  üretilen bebek iplerini bu modeli örerken sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Bir çok hobi dükkanlarında bulabileceğiniz bebek ipleri bir çok renk ve desende üretiliştir. Kendinden desenli ebruli ipleri de kullanabilirsiniz.

Bir yaşa kadar için 80 ilmek çekerek yeleğimizi örmeye başlıyoruz. Daha büyük yaşlar için bebeğinizin beden ölçüsüne göre ilmek sayısını arttırabilirsiniz.

Gri renkli ip ile –siz dilediğiniz renk ipi kullanabilirsiniz.- 80 ilmek başlayıp 29 diş haroşa örüyoruz. Öne gelecek olan bir kenardan düğe için ilik açmayı unutmamalısınız.

Daha sonra mavi renk ipe geçerek 15 diş daha haroşa ördükten sonra ön yaka kısımlarını yani iki baştan eksiltmeye başlıyoruz. 14. ilmeğe gelince 6 adet kesme işlemi yapıp 40 ilmek ördükten sonra tekrar 6 ilmek kesiyoruz.

Mavi ile 3 diş haroşa daha devam edip beyaz ipe geçiyoruz. Beyaz ip ile üç diş daha devam ederken bu sırada iki bastan da eksiltmeye devam ediyoruz. 3 diş beyaz haroşanın sonunda toplamda 8 ilmek kalmış olmalı.

Son olarak göz kararı dilediğimiz kol boyuna  geldikten sonra kesme işlemi yapıp yeleğimizin omuzlarından dikerek tamamlıyoruz.

Cep kısmına ayıcık, balık, bulut gibi değişik figürler örerek dikebilirsiniz.

Boyundan Geçirmeli Süveter Yelek

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı, Ev Dekorasyon Fikirleri

Tarif edeceğimiz bu model özellikle anneler için kollardan geçirmeye gerek kalmadan giyilebilen çok pratik ve kolay ilerleyen bir örnektir. Kız ve erkek çocuklar İçin rahatça kullanılabilir.

Küçük bebekler için 40 ilmekle başlamanız yeterli olacaktır. 6 diş haroşa ördükten sonra sağdan ve soldan altı ilmek horoşa örüp kalan ilmekleri düz örüyoruz bu işlem kenardaki haroşa sayısı 30 diş olana kadar devam eder.

Sonrasında 10ar sıra sağda ve soldan örüp ortadan kesme işlemini 20 adet yapıyoruz. 12 diş iki kenarı ördükten sonra 13. sırada tekrar 20 adet ilmek alıp 6 diş haroşa örüyoruz.

Diğer yüz gibi kenarlar haroşa orta düz örgü olacak şekilde kenar haroşa diş sayısı 25 olacak şekilde örüyoruz. Örme işlemi tamamlandıktan sonra sağdan ve soldan onar ilmek arttırarak 13 diş daha kenarlar haroşa orta düz şekilde devam ediyoruz.

Arttırdığımız bu fazlalık alana düğme iliği açmayı unutmayalım. Altı diş daha haroşa ördükten sonra kesme işlemi yapıp yeleğimizi bitiriyoruz.

Aşağıda sizin için seçtiğimiz diğer örneklere bakıp fikir edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir