En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri

En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaz aylarında sorunsuzca tadını çıkartabildiğimiz balkonların, sonbahar ve kış ayları döneminde kullanışsız kalmasından hiç şüphesiz ki tüm ev halkı şikayetçidir. Bu sebeple bu yazımızda balkonlarımızı kış aylarında da özgürce kullanabileceğimiz En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri konusunu ele alacağız.

Şikayetler bu kadar yoğun ve fazlayken son dönemlerde artık azalma eğilimindedir. Bu azalmanın en temel sebebi balkonlarımızı kapatma işlemini yapan firmalarda fazlaca artış gözlenmesidir. Bu artış ve rekabetin sonucu olarak birden fazla model ve fiyat arasından seçim yapmak oldukça güçleşiyor.

İster büyük ister küçük boyutlarda olsun evimizin her alanı gibi balkonlarımızda bizim için vazgeçilmez mekanlardandır. Özellikle yaz aylarında değeri kat kat fazla artan balkonlarda içerde geçirdiğimizden çok daha fazla zaman geçiririz. Hal böyle olunca yazın kullandığımız bu mekanları kışın da rahatça kullanmak için çareler arıyoruz.

Bu çarelerin en bilindik ve en kolay  olan çözümü ise balkonu kapattırmaktır. Kapatılan balkonlar kışın da gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Özellikle balkon yeterince büyük ise kışında ufo tarzı ısıtıcılar ile ısıtılarak oturma alanı görevini rahatça üstleniyor.

Kapatıla balkonlar temizlik açısından da ev hanımlarına oldukça kolaylık sağlıyor. Özellikle yaz aylarında yoğun gürültü, toz, rüzgar gibi çevresel olumsuz faktörleri engellemeyi başarıyor. Özellikle cam balkonlarda camları siyah veya aynalı yaptırmanız halinde hem güneş ışığını kesiyor hem de dışarıdan içeriyi göstermediği için özel hayatın rahat yaşanması için olumlu fırsat sunuyor.

En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri; Nelere Dikkat Etmeli!

Sonuç olarak dekorasyonunuzu tamamladığınız balkonunuzu kapattırmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken maddelere gelin birlikte bakalım.

 • Öncelikle balkonunuzun metre karesi bizim için oldukça önemli. Küçük olan balkonların kapattırma maliyeti az olurken büyük olan balkonunuzu kapattırmak istediğiniz zaman maliyet biraz artacaktır.
 • Bu sebeple ufak bir piyasa araştırması yapmalısınız. İnternette yapacağınız  araştırma hem fiyat hem de model konusunda sizi aydınlatacaktır.
 • Bu araştırma aşamasında binanızda veya yakınlarınızda balkon kapattırmış olan tanıdıklarınız varsa onların da fikirlerini almak yararınıza olacaktır.
En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri, Ev Dekorasyon Fikirleri
 • Balkon kapatma yöntemlerinde ahşap çerçeveye sahip olan modelleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu tercihi bulunduğunuz ilin iklim koşullarını da göz önünde bulundurarak yapın.
 • Zira bazı iklimler ahşapların ömürleri konusunda sıkıntı verecek kadar olumsuz olabilirler.
 • Oldukça sık aralıklarla özen ve özel bakım isteyen bu ahşap çerçeveler sizi biraz zorlayabilir.
En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri, Ev Dekorasyon Fikirleri
 • Eğer teras katta otuyorsanız terasınızı tamamen doğal bir fanusa çevirebilirsiniz. Kenarların dışında tavan kısmını da kapattırırsanız gün ışığını daha net alacak yağmurlu havalarda sizin için çok daha romantik bir atmosfer oluşturacaktır.
 • Çerçeve görünümünü kalabalık ve göze hoş gelmeyen durumda görüyorsanız eğer, katlanabilir özelliğe sahip cam balkon yaptırıp doğal görünümün keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Dilediğiniz zaman en köşeye kadar katlayıp balkonunuzu tamamen açıp açık balkon keyfini de her daim yaşayabilirsiniz.
 • Balkon duvarını yıktırıp tavandan zemine kadar cam balkon seçeneğini tercih edebilirsiniz.
 • Dışarıdan bakıldığında görünmek sizi rahatsız ediyorsa koyu renkli veya aynı camlar tercih edebilirsiniz.
 • Bu sayede hem dışarıdan görünmeyecek hem de yaz aylarında direk güneş ışınlarına maruz kalmayacaksınız.
 • Balkon tarafına bakan odanızı genişletmek açısından da balkon kapattırmak oldukça mantıklı bir dekorasyon işidir. Balkonu kapattırıp klasik deyimle içeri katarak odanızı çok daha büyük hale getirebilirsiniz.
 • Balkon kapattırmak konusundaki avantajların yanında temizlemek gibi bir dezavantaj da doğmuyor değil. Temizlenmesi gerek  cam sayısının artması bir çok kadının gözünü korkutsa da kullanışlılığı ve rahatlığı düşünülünce yapılması gereken en mantıklı şey balkonu kapattırmaktır..

Aşağıda En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri fikirlerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir