En İyi Yatak Markası 2020

En İyi Yatak Markası 2020, Ev Dekorasyon Fikirleri

En İyi Yatak Markası 2020; gelişen iş ve yaşam koşullarının sonunda kendimizi en rahat ve doğal halimizle attığımız yerlerdir evlerimiz. İster büyük ister küçük yapıda olsun tek rahat ettiğimiz kişisel alanlarımızdır. Bu alanlarda çok sık vakit geçirdiğimiz zaman ister istemez eşyalardan, duvar renklerinden vb sıkılıp değiştirme yoluna gidiyoruz.

Bu değişimlerden en çok etkilenen alanlar ise özel alanımız olan evlerimizin içindeki daha özel alanlarımız olan yer şüphesiz yatak odası. İster ebeveynlerin ister çocukların gün sonunda yorgun olup kendini attığı yerdir yatak odaları. Bu sebeple evin en konforlu alanlarından biri olması gerekmektedir.

Özenle ve her bir detayını ince ince düşünerek dizayn ettiğimiz bu yatak odalarında atlamamız ve asla gözden kaçırmamamız gereken detaylardan birisi de yataklardır. Yorgun ve yoğun geçen günün ardından ertesi güne daha dinç uyanabilmek için en önemli unsur yataklardır.

Uykunun insan üzerindeki etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Yetişkin bir insanın günde en az 8 saati uykuda ve dolayısıyla yatakta geçmektedir. Bu nedenle odanız için alacağınız yeni yatağınızı mutlaka size en uygun olanlarından almalısınız.

Bu yazımızda sizlere;

En iyi yatak markası hangisi?

En iyi havalı yatak markası hangisi?

En İyi Visco Yatak Markası Hangisi?

En iyi ortopedik yatak markası?

En iyi şişme yatak markası?

Son olarak da bebekleriniz için;

En iyi park yatak markası? Sorularını cevaplayıp sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

En İyi Yatak Markası Hangisi?

En İyi Yatak Markası 2020, Ev Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde artan ihtiyaç doğrultusunda üreticilerin ve markaların piyasaya sürdüğü bir sürü yatak modeli vardır.

Yaz mevsimi için ayrı, kış mevsimi için ayrı üretilen, kendi kendini temizleyebilen, malzemesinde doğal taşların kumların kullanıldığı, hava dolaşımının bulunduğu daha sayamayacağımız bir çok yatak çeşidi mağazalarda yerini almıştır.

Bu sebeple yatak almadan önce mutlaka Bellona, Mondi, Bambi gibi bir çok mağazayı gezip, dokunarak ve oturarak sınayabileceğiniz çeşitleri görmenizi şiddetle öneririz.

Marka olmayan merdiven altı diye tabir edilen yataklar kısa vadede bel ağrısı gibi sorunlar çıkarıp, kendisinde de sertleşme, yay gıcırdaması gibi problemler göstererek hem tekrar bir yatak arrayışına sokacak hem de fazladan masraf yapmanıza sebep olacaktır.

En İyi Havalı Yatak Markası Hangisi?

En İyi Yatak Markası 2020, Ev Dekorasyon Fikirleri

Özellikle hastalar ile bel ve sırt ağrısı çeken insanlarrın tercih ettiği bu yatak modeli ise daha çok tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle yatağa bağımlı hastalar vve yaşlılar için sırt yarası yapmayan bu yataklar son zamanlarda çok rağbet görmektedir.

Bu tür yataklar özellikle medical ürünler satan mağazalarda olmak üzere bir çok yerde rahatça bulabilirsiniz. Almadan önce mağazaları mutlaka dolaşmalı kendinize ve bütçenize en uygun olanları tercih etmelisiniz.

En İyi Visco Yatak Markası Hangisi?

En İyi Yatak Markası 2020, Ev Dekorasyon Fikirleri

Visco diye tabir edilen yataklar soft olan sünger ve üzerine yerleştirilmiş olan visco denen malzemeden oluşur. Visco bir kişi dokunduğunda veya üzerine yattığında kişinin vücudunun şeklini alan süngere benzeyen malzemeye verilen isimdir.

Elastik gibi olan malzemenin ürerine yatıldığında kişinin vücudunun ağırlığı vve sıcaklığı ile tepkimeye girerek yumuşar ve vücudun şeklini alır. Tamamen visco ile üretilmiş olan yataklar piyasada kesinlikle yoktur.

Sünger ve benzeri malzemeler ile birlikte üretilen visco yataklar sadece viscodan üretilmiş olsaydı malzemenin yapısı gereği vücudunuz tamamen yatağa gömülür ve hareket kısıtlanmasına sebep olurdu.

Bu sebeple öncelikle tamamı visco diye kandırmaya çalışıp yatak satmak isten kişilere asla rağbet etmemelisiniz. Bellona İşbir yatak gibi markalarda rahatça bulabileceğiniz bu yatakları almadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız.

En İyi Yatak Markası 2020; En İyi Ortopedik Yatak Markası?

En İyi Yatak Markası 2020, Ev Dekorasyon Fikirleri

Yine özellikle uyku problemi yaşayan insanların veya sağlık sorunları olan kişilerin tercih ettiği ortapedik yataklar gelişen ve değişen teknoloji ile en son halini almıştır. Kum, doğal taş, vb tedavi edici malzeme ile de üretilmiş olan bu yataklar piyasalarda yerlerini almışlardır.

Yine mutlaka gezerek ve dokunarak almanızı önerdiğimiz bu yatakalr bir çok ünlü markanın vitrinlerinde bulunmaktadır.

En İyi Şişme Yatak Markası?

En İyi Yatak Markası 2020, Ev Dekorasyon Fikirleri

Özellikle bekarların veya evde fazladan misafir odalarının bulunmadığı insanların tercih ettiği şişme yataklar çadır hayatını seven ve sürekli kampa giden insanların da tercih ettiği yatak modelidir.

Özellikle tercih edeceğiniz bu şişme yatakları seçmeden önce kaldırabileceği vücut ağırlığı kapasitesinin son derece iyi olmasına özen göstermelisiniz. Darbelerden hemen etkilenmeyen çabucak delinip yırtılmayan modelleri uzun vadede kullanıp rahat edeceğiniz model türüdür.

Son olarak sizlere bahseceğimiz yatak türü özellike bebek bekleyen ebeveynlerin sıkça sorduğu ve almak konusunda kararsız kaldığı modeldir;

En İyi Yatak Markası 2020; En İyi Park Yatak Markası?

En İyi Yatak Markası 2020, Ev Dekorasyon Fikirleri

Bebek bekleyen ebeveynlerin son derece memnun kalarak tercih ettiği yatak modelidir. Bir çok bebek mağazasında bulabileceğiniz park yataklar bebeğinizin ilerleyen yaşlarında da rahatça kullanabileceği bir modeldir.

Hem beşik hem de bebeğinizi içinde vakit geçirdiği korunaklı, düşme tehlikesi olmayan bu yatakları alırken bir çok değişik seçenek görmeli ve aralarından eleme yaparak almalısınız.

Bu yazımızda sizlere En İyi Yatak Markası 2020 modellerinden bahsettik aşağıdaki sizler için seçtiğimiz yatak mollerine bakarak fikir edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir