Çocuk Odası Halı Modelleri

Çocuk Odası Halı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Halı Modelleri; Bir evin tartışmasız en eğlenceli ve en renkli odası çocuklarımızın odasıdır. Dekore ederken birden fazla renk seçenekleri, renkli boyalar, perdeler, halılar, oyuncaklar derken bu süreçte biz de çocuklarımız kadar hem heyecanlanıp hem de eğlenmişizdir.

Çocuk odaları deyince aklımıza ilk olarak tabi ki eğlence gelir. Onlarla oynanan oyunlar, eğlenceli dakikalar, kahkaha partileri derken biz de kendimizi kaybedip çocuk gibi hissederiz. Çocuğumuzun bu keyif veren kendisine özel olan alanı dekore ederken mutlaka fikrini ve düşüncelerini alıp oda dekorasyonunu onun mutlu olacağı tarzda yapmalıyız.

Odada kullanacağımız her bir ayrıntıyı onun da kişisel zevklerini dikkate alarak planlamalı, odaya koyduğumuz her bir dekor, eşya ve ürünler onun seveceği renk, desen ve formda olmalıdır.

Bir çocuk odasını dekore ederken odamız büyük veya küçük olsun illaki kişisel bir zorluk yaşarız. Duvar renkleri, mobilya tarzları, perde renkleri derken hem uyumlu hem de eğlenceli bir hava yaratmak oldukça güç gibi görünür.

İşte bu aşamada bir odanın olmazsa olmazı halılar işin içine giriyor. Bu yazımızda size birden

fazla Çocuk Odası Halı Modelleri nden bahsedeceğiz.

Çocuk Odası Halı Modelleri; Eğlenceli Hayaller!

Çocuk Odası Halı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Öyle anlar vardır ki sadece ufak bir yemek kaşığı bile çocuklara sonsuz bir yolculuğun kapılarını açar. Sıradan bir eşarpla prenses olur sihirden sihre koşarız. Veya elimize aldığımız bir oklava ile gözü kara bir şövalye olup maceradan maceraya koşarız. Hepimizin çocukluğu mutlaka böyle geçmiştir.

Bu sebeple son dönemlerde trend olan Çocuk Odası Halı Modelleri arasında en yaygın olanları çocukların hayal güçlerini destekleyecek tarzda neşeli ve eğlenceli olanlardır. Bir çok halı artık çocukların çok sevdiği çizgi film karakterleri veya oyun alanı şeklinde olanlardan üretilmektedir.

Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir!

Halılar bir evin dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Halı olmayan ev her daim boş gibi görünür. Bu sebeple halı almak ev dekorasyonunu tamamlaması açısından ciddi bir görevdir. Şimdi sizinle birlikte halı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu cevaplandırmaya çalışalım.

  • Öncelikle alacağımız halı çocuk odası halısı olduğu için ilk ve en önemli kriter anti bakteriyel malzemeden üretilmiş olmasıdır.
  • Tüy birikintisi yapmamalı, alerjik rahatsızlığı olan çocuklarımız için sağlığı tehdit eder cinsten olmamalıdır.
  • Çocuk odası halısı olması sebebiyle önemli olan diğer bir kriter ise kolay temizlenebilir olmasıdır.
  • Piyasada bulunan leke tutmayan içine sıvı geçirmeyen özellikte olan ürünleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Sağlık açısından elemelerimizi geçen halının diğer özelliklerine gelmek gerekirse;

  • Seçtiğimiz halı odanın bütünlüğüne uymalıdır. Büyük bir keyifle dekore ettiğimiz çocuk odasındaki duvar rengi, mobilya rengi, perde rengi gibi bir çok unsura uyumlu olmalıdır.
  • Çocuğumuzun hayal gücünü destekler nitelikte olması da son derece önemlidir.
Çocuk Odası Halı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri
  • Üzerinde kendinden yarış pisti, seksek, puzzle gibi oyunları barındıran halılar tercih etmeniz mutlaka çocuğunuzun hayal gücünü arttırıp onu güzel ve değişik oyunlarla eğlendirebilecek tarzda olanları tercih edebilirsiniz.
Çocuk Odası Halı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri
  • Önemli olan bir diğer unsur ise halı tercihini yaparken çocuğunuzun fikrini alıyor olmanızdır.
  • Çocuk odası onun kişisel alanının bulunduğu kendine ait bir ortamdır. Bu sebeple ki dekorasyon sürecinin tamamına çocuğunuzun da dahil olması son derece önemlidir.

Aşağıda çocuklarınızın beğeneceği tarzda halı fikirlerini derledik. Birlikte inceleyebilir ve odanız için en güzel modele karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir