Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde mutfak dekore etmek mutfak dolapları ile birbirini tamamlayan bir bütündür. Kullanılan malzemeler ve mutfak dolapları konusunda piyasada birbirinden farklı çeşit, renk ve desende geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri konusundan söz edeceğiz.

Kendi zevkiniz ve tercihlerinize göre değişik tarzlarda mutfak dolapları ile benzersiz mutfaklara sizde sahip olabilirsiniz. Eğer tercihiniz beyaz mutfaklardan yana ise beyaz mutfak dolabı modelleri konusunda küçük bir araştırma yapmanız sizin için yeterli olacaktır. Sadelik ve duruluktan vazgeçemeyenlerin ilk tercihi olan beyaz mutfak dolabı modelleri ferah görünümü ile mutfaklarda çok daha iç açıcı durmaktadır. Özellikle dar alanlarda kullanılması önerilen beyaz rengin daha geniş ve ferah durması herkes tarafından bilinmektedir.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri; 2020 ‘de Beyaz Mutfak Rüzgarı

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Mutfak özellikle hanımların gününün en çok geçtiği mekânlardır. Yemek yapımı ve aile bireyleriyle yemek yeme alanı olması sebebiyle çok sık kullanılan ev içi alanlardır. Bu sebeple belirli aralıklarla değişim  ve dekorasyon yapılması gerekir. 2020 nin Yeni modası olan beyaz mutfak dolabı modelleridir. Mutfağın  ferah gösterişli ama bir o kadar da sade olmasını isteyenlerin ilk tercihi beyaz mutfak modelleridir..

Mutfak Dolabımı Kendim Beyaza Dönüştürmek İstersem?

Bir çok kadının son zamanlarda giriştikleri aktivite, evdeki herhangi bir yeri kendi imkan ve çabasıyla değiştirmek. Bu konudaki son akım; tüm evlerde hemen hemen aynı olan klasik ve standart renklerdeki mutfak dolaplarını, beyaz mutfak dolabı modellerine dönüştürmek.

Bunun için en bilindik ve kolay yöntem boyamaktır. Bu işleme başlamadan önce kısa bir araştırma yapıp yol haritanızı belirlemelisiniz.

Boyama işlemine başlamadan önce dolap üzerlerindeki tüm kulp ve aksesuarları boyama sırasında zarar görmemesi ve boya olmaması için yerinden çıkartmayı unutmamalısınız. Dolaplarda cam detaylar var ise maskeleme bantları ile koruyabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Boya yapılacak olan yüzey mutlaka temiz  ve kuru olmalıdır. Bunun için boyama işlemine başlamadan önce ilk olarak deterjanlı su ile temizleyip ardından temiz bir bezle kurulamanız yeterli olacaktır.

Yüzey temizlendikten sonra ise astar boya ile başlamalısınız. Astar boyama tamamlandıktan sonra isteğe göre iki veya üç kat boyama işlemine başlayabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dekore Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizin yapım aşamasında beyaz mutfak dolabı modellerini tercih ettiyseniz veya koyu tonlardaki sıkıldığınız mutfak dolaplarınızı dönüştürüp beyaza çevirdiyseniz gelelim nasıl dekore edeceğimize.

Beyaz renk; masumluktur, ferahlıktır, temizliktir. Yanına katığınız her renk şüphesiz ki muhteşem duracaktır. Turkuaz tonlarında perde ve halıya ilave koyu pembe tonlarda aksesuar seçecek olursanız mutfağınızda yaz kış bodrum rüzgarları estirebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Sadece siyah tonlar ekleyerek asil bir görünüm elde edebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Toz pembe, bebek mavisi, mint yeşili gibi pastel tonlar ekleyerek daha soft bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Eğer mutfağınız geniş ise ailece rahatça  oturabileceğiniz mutfak masası takımları sizin için oldukça rahatlatıcı bir seçim olacaktır. Aksine küçük bir mutfağınız varsa katlanabilir masa ve sandalyeler daha az yer kaplayarak gerektiğinde size daha geniş bir kullanım alanı sunabilir.

Yerler için düz desensiz halılar tercih etmeniz mutfağınızın gözünüze daha sakin ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Perde olarak ise stor perdelerin mutfakta daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri; Beyaz Mutfaklar Nasıl Temizlenmeli?

Sürekli  temizlik yapılsa dahi, arkamıza dönüp baktığımızda, sanki hiç temizlik yapılmamış hissine kapılabilirsiniz. Seçtiğiniz renk yönünden özellikle de evde çocuğunuz varsa biraz daha şansınız düşebilir. Çok yorulmadan bir kere silerek daha parlak bembeyaz görünen mutfak dolaplarına  sahip olmak isterseniz;

  • Biraz sirke ile karbonatı ılık suda karıştırarak mutfak dolaplarınızı rahatça silebilirsiniz.
  • Bazı hanımların tercihi ise bulaşık makinesi tableti oluyor. Evet yanlış okumadınız bulaşık makinesi tabletini ılık suda çözdürdükten sonra bu su ile mutfak dolaplarınızı rahatça silebilirsiniz.
  • Son olarak rendelediğiniz klasik beyaz kalıp sabunu da ılık suda çözdürdükten sonra dolaplarınızı silerseniz bembeyaz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Aşağıda sizler için seçtiğim beyaz mutfak dolabı modellerini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir