Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri; örgü örmek Alzheimer hastalığı da dahil bir çok beyinsel kaynaklı rahatsızlığın önüne geçen ve stresi azalttığı bilinen bir etkinlik türüdür. Geçmiş yıllardan bu günlere kadar erkekler de dahil bir çok insanın büyük bir keyifle yaptığı bu etkinlik, hala çok tercih edilir.

Gerek kendileri için gerekse bebek hazırlığı için örülen örgüler için bir çok materyal ve malzeme üretilmektedir. Birbirinden farklı şişler, tığlar, ipler derken daha adını bilmediğimiz fakat oldukça fazla işlevsel olan araç ve gereç piyasada bulunmaktadır.

Özellikle bebekler için bir şeyler örecek olan insanlar için renk seçeneği bulunmaktadır. Bu yazımızda bebekleri için patik örmek isteyen ebeveynler için malzeme seçenekleri ve anlatımlı bebek patiği örneklerini ele alacağız.

Öncelikle örgü örmek büyük sabır ve emek isteyen bir iştir. Bu süreçte sıkılıp yaptığınız ürünü kenara bırakmamanız büyük önem taşımaktadır.

Yapacağınız örnekleri sıkılmamak ve hemen bitirmek amacıyla kolay modellerden seçerseniz hem yaptığınız işten keyif alacak hem de hemen sıkılıp bırakmayacaksınız.

Bu kolay örneklerden birkaç tanesini sizin için derleyip yapmaktan keyif duyacağınız basit bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Örmek istediğiniz bebek patiği için seçeceğiniz ip mutlaka bebeklere ve çocuklara özel üretilmiş yumuşak formda olan ipler olmalıdır. Bu ipleri istediğiniz renk seçenekleri ile tuhafiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Keza öreceğiniz araçları da şiş ve tığ gibi hobi marketlerde ve tuhafiyelerde istediğiniz boy ve uzunluklarda bulabilirsiniz.

Örneklerin renk seçenekleri tamamen size kalmış bir tercihtir. Pembe ve mavi dışında sarı, yeşil, turuncu gibi renkleri de unisex olarak tercih edebilirsiniz.

Şimdi sizlerle birlikte kolay ve basit olan birkaç örneği inceleyelim.

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri ; Çarık Yapımı

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Özellikle çocuklarımızın ilk adımları için son derece basit olan bu örnekte herekli olan malzemeler ip, şiş, iğne ve keçe.

Öncelikle bebeğin rahat edebileceği ayak boyutuna göre keçelerimizden iki adet taban kesiyoruz.

15 adet ilmek çekerek dilediğiniz şekilde desenli veya desensiz örmeye başlıyorsunuz. Bu örnekte basit haroşa örülmek tercih edilmiştir.

Kestiğiniz tabanlığı çevreleyecek ölçüde örülen bu şeridi keserek tamamlıyoruz ve çarığın önünden başlayarak ve diğer ucu tekrar üstüne gelecek şekilde dikiyoruz.

Özellikle aşırı pahalı olan yeni doğan ve ilk adım ayakkabıları için oldukça basit ve ucuz bir patik olacaktır.

Kolay Patik Örneği

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Bu örneğimiz ise oldukça basit ve güzel görünümüyle çok fazla tercih edilen bir modeldir. Şiş ile örülen bu modelin yapım aşaması şu şekildedir.

24 ilmek çekerek 13 diş haroşa örüyoruz ve bir kenardan 8 ilmek eksiltiyoruz. Sonrasında 2 diş haroşa ördükten sonra 3 sıra düz 2 sıra haroşa olacak şekilde 25 sıra örüyoruz.

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Sonda 8 ilmek arttırarak 13 diş haroşa daha örüp patiğimizi tamamlıyoruz. İki geniş kenarı ve tabak kısmını bebeğin ayaklarını acıtmayacak şekilde dikerek patiği tamamlıyoruz. Dilerseniz ön kısma pon pon dikebilir kız çocuklar için incilerle süsleyebilirsiniz.

Kolay Bebek Patiği Modeli

Bebek Patikleri Yapılışı Açıklamalı Örgü Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri

Özellikle bu model oldukça kolay ve hemen biten bir örnektir. 45 ilmek ile başlanılan bu örnekte 12 diş haroşa ördükten sonra sağdan ve soldan 10 ar ilmek keserek ortada 25 ilmek ile devam ediyoruz.

25 ilmekte 1 diş haroşa ördükten sonra 2 kes 1 dola şeklinde ilmek eksiltmeden ortaya desen yapıp 8 diş kadar haroşa örüp tamamlıyoruz.

Tabandan ve arka kısımdan nazikçe dikerek patiğimizi bitiriyoruz.

Size anlattığımız bu örnekleri dilediğiniz renklerde ve dilediğiniz boyutlarda yapabilir, aşağıdaki diğer modelleri inceleyerek farklı modelleri deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir